Türkçe
Türkçe
English
444 65 09 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Tavşanlı OSB 6. Cd. No:5 Kütahya
Sertifikalar
Eurovent,CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Kapasite Aralığı; Doğalgazlı rooftop klima cihazları 55 kW ila 400 kW kapasite aralığında 10 farklı modelde imal edilmektedir. Geniş model yelpazesi ile her türlü mekana uyum sağlamaktadır. Doğalgaz yakıcılı rooftop klima cihazları kullanılacak mekanın durumuna göre hava giriş ve çıkış bölümleri alternatifli olarak tasarlanmaktadır. Çatı üzerine montaj yapılan projelerde alttan giriş ve çıkı yapılır. Bahçe ve zemin seviyesinde kullanılan cihazlarda ise yan yüzeylerden giriş ve çıkış yapılabilmektedir. Doğalgazlı rooftop klima cihazları nominal kapasitelerinin % 40 altına ve üstüne çıkarak oransal kullanım sağlar. Hassas sıcaklık kontrolü için oransal doğalgaz brülörü kullanılmaktadır. Cihazın kumandası üzerinden seçilen set sıcaklığı ve ortam sıcaklığı arasındaki ısı farkına göre oransal ısı yükü belirlenir.

 

Genel Özellikleri; Doğalgazlı rooftop klima cihazları dış ortamda çalışmaya uygun olarak imal edilmiştir. Cihazın tüm gövde bileşenleri galvaniz saclardan imal edilir ve iç ve dış yüzeyler korozyona dayanıklı elektrostatik toz boya ile kaplanır. Dış yüzeylerde en az 120 mikron boya katmanı uygulanır. 73 kW kapasiteye kadar olan modellerde 3 hızlı direk tahrikli radyal fanlar diğer üst kapasitelerde ise kayış kasnak tahrikli radyal fan kullanılır. Tüm rooftop modellerinde tam hermetik scroll kompresörler kullanılır. Soğutucu gaz olarak R410 a kullanılmaktadır. Kondenser fanları dıştan rotorlu aksiyal tiptedir. Maksimum hava akışını sağlayacak aerofil kanat yapısına sahiptir. Doğalgazlı rooftop klima cihazlarında kullanılan kondenser ve evoparatörler bakır boru alüminyum kanatlı olarak imal edilir ve maksimum kapasite verecek şekilde dizayn edilmektedir. Rooftop klima cihazlarında otomasyon sistemi oldukça esnek yapıdadır. Cihaz elektronik kartı üzerinde kayıtlı 10 farklı çalışma senaryosu ile her türlü projeye uyum sağlamaktadır.

Doğalgaz Yakma Ünitesi; Doğalgaz yakma ünitesinde 310 kalite paslanmaz sac kullanılmaktadır. 310 kalite paslanmaz sac 1500 derece ısıya kadar dayanabilmektedir. Doğalgaz ısı merkezi iki geçişli olarak tasarlanmıştır. Geçişler için kullanılan boru sistemi şaşırtmaçlı olarak dizayn edilmiştir. Şaşırtmaçlı geometrik yapılı sistem yüksek ısı transferi sağlamaktadır. Doğalgaz yakma ünitesinde kullanılan gaz brülörü oransal kontrollü olarak kullanılmaktadır. Sistemin ihtiyacı kadara ısı enerjisinin üretilmesine imkan tanımaktadır. Kontrol paneli üzerinden ayarlanan set sıcaklığı 0,5 derece hassasiyetle ayarlanabilmektedir.

About the author

Leave a Reply