Türkçe
0212 284 50 70 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Sultan Selim Cad. No:37/A Kağıthane / İstanbul
Sertifikalar
Eurovent,CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Kondenser Ünitesi Genel Özellikleri

Kondenser ünitesi statik boya kaplı galvaniz saclar kullanılarak imal edilmektedir. Bakır boru alüminyum kanatlı kondenser bataryası yüksek ısı transferi yapmaktadır. Kondenser fanları aksiyal tasarımlı olup düşük ses seviyesine sahiptir. Cihazlarda yüksek verimli scroll kompresörler kullanılmaktadır. Soğutma devresi üzerinde kompresör kondenser yağ ayırıcı likit tutucu filtre drayer genleşme valfi ve emniyet elemanları bulunmaktadır

 

Kondenser Ünitesi Ne İşe Yarar kondenser-unitesi

Kondenser ünitesi dx bataryalı sistemlerde ısıtma ve soğutma kaynağı olarak kullanılmaktadır. Direk genleşmeli her sisteme kolaylıkla akuple edilerek pratik iklimlendirme çözümleri sağlamaktadır. Hızlı montaj yapılması ve sistemin oldukça kompakt yapıda olması her türlü projeye kolayca uyum sağlayabilmektedir. Yüksek verimli scroll kompresörler istenilen kapasiteyi daha enerji maliyetleri ile sağlayabilmektedir. Dx Kondenser ünitesi aynı sistem üzerinde birden fazla modül eşzamanlı olarak kullanılmaktadır.

 

Kondenser Ünitesi Nerede Kullanılır

Kondenser ünitesi dx klima santrali paket hijyenik klima santrallerinde kanallı tip klima cihazlarında dış ünite olarak kullanılmaktadır. Kolay ısıtma ve soğutma ihtiyacı olan yerlerde kullanılmaktadır. Taze hava santrali olarak kullanılan sistemlerde taze havanın şartlandırılması için kullanılmaktadır. Kondenser üniteleri heat pump çevrimli ve sadece soğuk çevrimli olarak imal edilir.

 

Kondenser Ünitesinin Diğer Sistemlere Göre Avantajları

Kondenser çok pratik olarak sisteme dahil edilir. Klima santrali veya bağlı bulunduğu sisteme sadece bakır boru yardımı ile bağlanır. Chiller sistemleri ile dx kondenser üniteleri arasında kullanım ve montaj kolaylıkları vardır. 20 hp lik modüller halinde 6 lı konfigürasyonlar yapılmaktadır. Chilller sistemlerde ise bu kapasite tek bir üniteden alınabilmektedir fakat kondenser sistemine göre daha fazla yer kaplamaktadır. Daha küçük yapılı dx kondenser üniteleri montaj kolaylığı sağlamaktadır.

 

About the author

Leave a Reply