Türkçe
0212 284 50 70 Pts - Cuma 08:30 - 17:30 Sultan Selim Cad. No:37/A Kağıthane / İstanbul
Sertifikalar
Eurovent,CE,Tsek,ISO
Menşei
%100 TÜRK MALI
Enerji Sınıfı
A+ CLASS
Teklif Talebi

Paket Hijyenik Klima Santrali Ne İşe Yarar

Paket hijyenik klima santrali ; Adından anlaşıldığı gibi paket olarak imal edilen hijyenik klima santralleridir. Soğutma ve ısıtma yapmak için başka ısı kaynağına ihtiyaç duymadan kendi dx sistemini kullanmaktadır. Soğutma yaparken standart soğutma çevrimi, ısıtma yaparken heat pump çevrimini kullanmaktadır. Bu cihazlar sayesinde her istenen yere ameliyathane ve temiz oda kurulabilmektedir. Kompakt yapıları sayesinde fazla yer kaplamazlar. Paket hijyenik klima santralleri  kondenser ile mono blok olabileceği gibi split kondenserli olarak da imal edilmektedir. Clas 1000 ,clas 10.000 clas 100.000 standartlarını yakalayabilmek için bu cihazlardan yararlanılmaktadır. Ayrıca DIN 1946/4 normlarını da bu cihazlarla sağlamak mümkündür. Hijyenik klima santralleri ile temiz odanın ısı nem ve basınç değerleri istenilen standartlarda ayarlanabilmektedir. Paket hijyen santrali fiyatları diğer sistemlere göre daha ekonomik olmaktadır. Bu cihazlar üzerinde standart olarak G-4 F-7 ve F-9 filtreler bulunmaktadır.

 

Paket Hijyenik Klima Santrali Nerede Kullanılır

Hijyenik paket klima santralleri yoğun olarak ameliyathanelerde kullanılmaktadır. Septik ve aseptik iklim koşulları gerektiren her türlü cerrahi operasyonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek basınç üreten direkt akuple plug fanları sayesinde hepa box ve laniner flow ünitelerinin karşı basınçlarını yenecek şekilde pascal üretmektedir.

Yoğun bakım ünitelerinde kullanımları oldukça yaygındır. Temiz oda klaslarının her şartını yerine getirmektedir. Bulaşıcı hastalık olan hastaların yattığı yoğun bakım ünitelerinde negatif basınçta çalıştırılarak patojenik ajan girişine müsade edilmez.

Uzay ve havacılık sektöründe de kullanılmaktadır. Çok hassas teknolojik çalışmalarının yapıldığı temiz odalarda kullanılmaktadır. Laboratuvar genetik ve kök hücre işleri yapan temiz oda uygulamalarında kullanılır.

 

Paket Hijyenik Klima Satnralinin Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Paket hijyen klima santralleri oldukça kompakt yapılıdır çok küçük alanlara sığmaktadır. Split kondenserli modeller kapalı alanlarda çalışabilmektedir. Yüksek basınçlı fanları sayesinde uzun hava kanalı bağlantılarına imkan sağlar. Diğer klima santrallerine göre daha hassas ısı ve nem dengesi kurabilmektedir. Cihaz üzerine kombine buharlı nemlendiricisi sayesinde hızlı bir şekilde istenilen nem rejimine girmek mümkün olmaktadır. Cihazlar MCC ve DDC panoları ile beraber üretilir gerekli yazılımlar sisteme yüklenir. Hijyenik klima santrali üzerinde oluşabilecek arıza ve hatalar kısa kodlar ile kumanda ekranına yansıtılır. Kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Paket Hijyenik Klima Santrali Genel Özellikleri

Paket hijyenik klima santralleri hücresel karkas sistemi ile imal edilir. Ana iskelet çelik kutu profiller kullanılarak oluşturulur. Hücre panelleri çift cidarlıdır. Panellerin dış yüzeyinde galvaniz üzeri boyalı saclar kullanılır. Panellerin iç yüzey sacları ise AISI 304 kalite paslanmaz olarak kullanılır. Santrallerin iç yüzeylerinde toz tutucu köşe ve keskin kenar bulunmaz. Tüm iç yüzeyler yıkanabilir ergonomide imal edilmiştir. Hijyenik klimalarda kullanılan ısıtıcı ve soğutucu serpantinler epoksi lamelli olarak imal edilmektedir. Kondenser gurubu bağımsı ve veya birleşik olarak uygulanabilir. Kompresörler scroll tiptedir. Cihaz içinde kullanılan tüm otomasyon malzemeleri IP 65 koruma sınıfındadır. Cihazın aspiratör ve vantilatör fan motorları frekans konvertörü ile devreye sokulmaktadır. İstenilen debi ve basınç seviyesine kolaylıkla ulaşılmaktadır.

About the author

Leave a Reply